KS Podgórze Kraków - strona nieoficjalna

• Zapraszamy na treningi ;) Dołącz do nas już dziś ;)

pon.

Inwestycja

"Centrum Sportu Podgórze"

Na początku 2008 roku niemałą niespodziankę zrobił wszystkim sympatykom, kibicom oraz miłośnikom Klubu "Podgórze" Zarząd Klubu. Już niebawem na miejscu obecnego budynku klubowego powstanie nowy obiekt - ośrodek sportowo rekreacyjny, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz trybuna z miejscami parkingowymi pod widownią.

Projektowany budynek łączył będzie dwie podstawowe funkcje: sali sportowo-widowiskowej oraz krytej pływalni, a ponadto zespołu pokoi hotelowych. Znajdą się tam również dwa lokale gastronomiczne. Przewidziano również gruntowną modernizacje boiska piłkarskiego wraz z trybunami.

1. Hala sportowo-widowiskowa

Wejście od ul. Dekerta przewiduje przyjęcie publiczności na organizowane imprezy zarówno sportowe jak też innego rodzaju. W hallu od strony zachodniej znajduje się szatnia na okrycia wierzchnie dla publiczności, z tej przestrzeni prowadzą rónież wejścia na salę sportową oraz klatkami schodowymi na pierwsze piętro, gdzie znajdują się wejścia na widownie mieszczącą 430 widzów.

2. Kryta pływalnia

Widownia przy hali basenu mieścić będzie 280 widzów. W hali basenowej znajdzie się zasadniczy basen pływacki o wymiarach 12 x 25 m, basen dla osób nie umiejących pływać, brodzik dla dzieci oraz dwie kilkuosobowe wanny z hydromasażem. Przewidziano tam również zjeżdżalnie.

3. Część hotelowa

Podstawowe wejście do hotelu prowadzić będzie z hallu głównego na I piętrze do wewnętrznego, mniejszego hallu hotelowego z recepcją. Umieszczone na każdej kondygnacji hotelowej zespoły sanitariatów ogólnych mieścić będą również wydzielone pomieszczenia gospodarcze dla obsługi hotelowe. Część hotelowa posiada 58 pokoi 2-osobowych.

4. Boisko i trybuny

Trybuny mieścić się będą od stronu ul. Dekerta. Pod widownią zagospodarowany będzie parking dla samochodów osobowych. Boisko przesunięte będzie w kierunku ul. Klimeckiego, a wysokiej jakości sztuczna nawierzchnia sprawi że treningi będzie można prowadzić przez cały rok.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

AS Progres Kraków 0:1 KS Podgórze Kraków
, 17:00:00